• SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.
  • SoZŠ Integrál pro žáky se SPU, s.r.o.

 

 

TENTO WEB JIŽ NENÍ AKTUALIZOVÁN, funguje pouze jako archiv.

Pro aktuální informace ze SoZŠ Integrál navštivte www.skolaintegral.cz

 

Domů Kroužky

Kroužky 2020-21

Stáhněte si ČASOVÝ ROZVRH KROUŽKŮ


Kroužky nabízené na SoZŠ Integrál

HRA NA KYTARU (ved. Michaela Mertlová)

Kroužek „Hra na kytaru“ působí na naší škole již třetím rokem a je dosti oblíben. Mohou ho navštěvovat žáci od 5. do 9. ročníku, a to jak začátečníci tak i pokročilí, děti více či méně hudebně nadané. Výuka je individuální a je zaměřena především na zvládnutí doprovodu písní pomocí akordových kytarových značek. Písně si žáci vybírají sami dle svého hudebního vkusu. Kdo má hlubší zájem o hru na tento zájem, může se naučit základům klasické hry na kytaru, tj. hraní podle not, vybrnkávání stupnic apod.

VÝTVARNÝ KROUŽEK (ved. Denisa Kašparová)

Výtvarný kroužek navštěvují děti, které mají nejen šikovné ruce, ale především hlavu plnou nápadů a odvahu experimentovat s různými materiály. Děti pracují s rozličnými technikami, které se učí kombinovat a tím dokážou vytvářet zajímavé plošné i prostorové objekty.

Největší zájem je o práci s keramickou hlínou. Naši malí keramici se na kroužku učí pracovat s různými druhy hlíny - bílou, šedou, šamotovou i s červenicí. Používají k tomu různé druhy nástrojů - špachtle, očka, dlátka a vykrajovátka. Umí sestavovat pláty nebo modelovat z hroudy či z válečku. Znají, jak pracovat s engobou i s glazurou. Děti poznají, že trpělivost a pečlivost jsou důležité vlastnosti k tomu, aby se výrobky povedly. Při práci je i čas na pohádku, vyprávění i dostatek prostoru si zarelaxovat. Děti dokážou zhotovit drobné plastiky, plošná i prostorová dílka, která si odnesou domů a tím dělají radost sobě i svým nejbližším.

výtvarný kroužek

výtvarný kroužek  

SPORTOVNÍ KROUŽEK (ved. Hana Šustová)

Sportovní kroužek zahrnuje různé druhy míčových her. V průběhu roku budeme hrát: fotbal, vybíjenou, florbal, stolní tenis, badminton atd. Cílem je všestranně rozvíjet herní dovednosti. Klademe důraz na sportovní zdraví, přátelství a správně soutěživý kolektiv. Zaměřujeme se na rozvíjení pohybové koordinace, obratnosti, posilování a postřeh.

KROUŽKY ROBOTIKY

LEGO - PRVNÍ ROBOT (vede instruktor vzdělávacího centra KIDDŮM)

pro děti ve věku 6 - 9 let
LEGO Education program WeDo - first robot je první generací robotiky pro žáky mladšího školního věku. Systém WeDo děti naučí, jak aktivní a zajímavou roli hraje v životě technologie. Je tak ideálním kurzem, který pokrývá celou řadu předmětů na základní škole - matematika, vědy, technologie, informatika apod. Děti si postaví model z lega, který propojí pomocí USB kabelu s počítačem, pomocí jednoduchého softwaru naprogramují a následně rozpohybují. Rozvíjí tak nejen své technické dovednosti, ale i logické myšlení. Děti jsou vedeny ke schopnosti spolupráce a hledání řešení problémů v týmu. Program je veden vyškoleným instruktorem LEGO Education.

  

MINDSTORMS ROBOTIKA (vede instruktor vzdělávacího centra KIDDŮM)

pro děti ve věku od 9 let, délka: 90 minut
Kurz je postaven pro využití produktů LEGO Education MINDSTORMS EV3. LEGO Education MINDSTORMS je svět vzdělávacích robotů. Žáci budou rozvíjet dovednosti v oblasti vědy, techniky, matematiky a fyziky, ale také s přesahem do schopností sociálních, kreativních a komunikačních. Postupně se děti dostanou od jednoduchých mechanismů k sofistikovaným robotům, které mají například gyroskopové, ultrazvukové, dotykové či barevné čidlo. Hravým způsobem se také děti učí základy kódování a programování robotů. VHODNÉ I PRO ŽÁKY II. STUPNĚ!!! Hodina je vedena proškoleným lektorem LEGO Education.

KROUŽEK VAŘENÍ S RODILÝM MLUVČÍM (ved. Chris Egner)

Dáme jídlo? Proč? We can cook!!
Náš klasický kroužek, kde se děti budou učit vařit a pracovat v domácí kuchyni a zároveň komunikovat v angličtině. Letos plánujeme zabývat se i dekoracemi v kuchyni, zkoušet nové recepty a suroviny, a dokonce vymýšlet a vařit svoje recepty. 

KUCHAŘKA OBLÍBENÝCH RECEPTŮ KE STAŽENÍ

kroužek vaření

kroužek vaření

BYTOVÉ DIVADLO (ved. Lucie Horychová)

Bytové divadlo se odehrává v domácí zkušebně. Přináší to specifickou atmosféru a umožňuje nám to pracovat jinak než ve škole.
Divadelní tvorba je barevná. Navštívíme světy od loutkového divadla přes divadlo experimentální. Zjistíme, co je performance a happening. Projdeme dílnou divadelních improvizací. Postavíme vlastní divadelní tvar a zažijeme celý proces tvorby - od prvotní myšlenky, jejího zpracování, až po samotnou prezentaci. Staneme se autory a tvůrci vlastního divadla!

 

FILMOVÉ A GRAFICKÉ UMĚNÍ V ANGLIČTINĚ (ved. Chris Egner)

Filmový kroužek se konečně vrací ale ve trochu jiném formátu, jako kombinace - filmový klub a výtvarný kurz v angličtině s rodilým mluvčím. Jedinečný kurz, kde se děti učí vyjádřit výtvarně i anglicky zároveň. Jako filmový kroužek, budeme sledovat ty nejzajímavější filmy v angličtině a diskutovat o nich. Letos ale přidáme i hodně projektů, kde budeme pracovat s anglickými texty a slovy. Budeme kreslit, malovat a dokonce sprejovat plakáty, modely, oblečení a ještě něco víc! Děti se můžou těšit na přípravu Halloweenu - strašidelné akce u nás ve škole, komiksový festival a další unikátní akce!
Dokonalý kurz pro děti, které si chtějí zlepšit svoji angličtinu, ale také mají zájem o filmy, výtvarku a grafický design nebo prostě hledají originální anglický kroužek. 

KROUŽEK LOGIKY (ved. Václav Vojta)

Šachy jsou klasická desková hra pro dva hráče, v soutěžní podobě zároveň považovaná za odvětví sportu. Důležitou složkou šachu je také šachová teorie, která má dnes charakter vědy. Kompoziční šach rozvíjí umělecký aspekt šachů. Výuka a hraní šachů se doporučuje jako způsob, jak zlepšit kvalitu myšlení a rozvinout příznivé charakterové vlastnosti. Šachy jsou jednou z nejpopulárnějších her světa, kterou hrají miliony lidí jak neformálně pro zábavu, tak i v soutěžní, sportovní podobě. Cílem hry je mat, takové napadení soupeřova krále, které nelze odvrátit. Šachy neobsahují prvek náhody, partii rozhodují schopnosti a znalosti hráčů. Budeš i ty schopný porážet ostatní v unikátních bitvách? Přihlaš se na šachový kroužek a uvidíme, co v tobě je!

KROUŽEK INFORMATIKY PRO I. STUPEŇ (ved. Václav Vojta)

je určen dětem, které rády objevují tajuplný svět informačních technologií a baví je počítač i při "neherních" aktivitách. Záleží na konkrétní skupině, na znalostech dětí a jejich šikovnosti. Obvykle se ale zabýváme v průběhu roku těmito tématy:
• Základní informace o počítači – počítač zvenku i zevnitř
• Ovládání prostředí OS Windows
• Základy práce v textovém editoru
• Základy práce v tabulkovém editoru
• Základy práce v grafickém editoru – úprava obrázků, animace, koláže
• Základy tvorby prezentací
• Základy práce s internetem – rozcestníky, vyhledávání zajímavostí
• Obsluha nejrůznějších výukových programů
• Tvorba vlastního blogu na internetu